Velkommen til presentasjonsgudstjeneste og barnekirke! Søndag 25.september kl.11:00

På søndag er nok en stor merkedag for oss som menighet. Vi skal presentere våre 7 nye konfirmanter. Vi gleder oss virkelig til å bli kjent med dem, familiene deres og at de skal bli kjent med oss. De blir ledet frem i inngangsprosesjon helt i starten av gudstjenesten. Et bilde på at de nå ledes frem mot tro og valg. Dette skal vi få høre mer om i talen: Hvordan Jesus er veien, sannheten og livet, og hvordan han vil lede oss alle frem mot håp og fremtid. Det er pastor Thore Søvik som taler.

Vi får også besøk av Tatyana Makovey som er grunnlegger og daglig leder av House of Hope i Liepaja. Vi gleder oss til å bli bedre kjent med henne og arbeidet på House of hope. 
Det blir barnekirke og lovsang under ledelse av Andreas Kjøndal med team.

Velkommen til gudstjeneste! 

Denne uka jobber barnekirka med:
Puggles (0 -3 år):  En samling tilpasset de små barna der vi synger sammen og hører en historie fra bibelen.
Cubbies (3 – 5 år): Bjørneklem 14
Sparks (1.- 4.kl): Peter – da alt ble forvandlet
T&T (5. – 7.kl): Han er veien
TREK (8. – 10.kl): Gud, vår far

Sparebank Sør-marsjen 25.sept kl.15:00:
Gjennom Sparebanken Sør-marsjen vil banken dele ut 130 000 kroner i hver by.
House of hope er meldt på og vi håper mange fra menigheten vil være med å gå for House of hope denne søndag. Oppmøte i rådhusparken. 

Litt informasjon om Sparkebank Sør-marsjen:
Alle de påmeldte organisasjonene får betalt ut ifra hvor mange marsjdeltakere som møter opp.
På selve marsjdagen er det bare for alle som ønsker å møte opp og opplyse om hvilket lag eller forening de vil gå for. Hver marsjdeltaker får et lodd som representerer det valgte laget eller foreningen. Alle de påmeldte organisasjonene får betalt ut ifra hvor mange marsjdeltakere som møter opp. Les mer HER

Kategorier: Nyheter